Wiadomości z Żor

Żory: Posiedzenia komisji Rady Miasta - sierpień 2019 r.

  • Dodano: 2019-08-02 10:30

W najbliższych dniach radni wchodzący w skład komisji branżowych Rady Miasta Żory spotkają się na posiedzeniach, by omówić sprawy ważne dla funkcjonowania naszego miasta.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej, odbędzie się w poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 16:30 w sali narad Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9.

Proponowany porządek posiedzenia:


1. Otwarcie posiedzenia.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Uchwalenie porządku posiedzenia.
4. Ponowne omówienie skargi dot. realizacji zadania „Wykonanie robót ziemnych i stanu surowego budynku wielorodzinnego nr 6 oraz kompleksowe dokończenie robót ziemnych i stanu surowego budynków wielorodzinnych nr 4 i 5 na zlecenie Inwestora tj. Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach”.
5. Wydanie opinii w sprawie umorzenia należności mieszkanki oraz mieszkańca dotyczące mieszkania komunalnego w Żorach przy ul. Brzozowej.
6. Sprawy różne, wolne wnioski:
- zapoznanie z informacją z działalności finansowej jednostek pomocniczych gminy – Rad Dzielnic za I półrocze 2019 roku.
7. Przyjęcie Protokołu nr 4/2019 z posiedzenia Komisji.
8 . Zamknięcie posiedzenia.

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji zaplanowano na wtorek, 13 sierpnia  o godz. 16:00 w sali narad UM Żory przy Rynku. Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Uchwalenie porządku posiedzenia. 
4. Omówienie i rozpatrzenie wniosku Stowarzyszenia Zwykłego „Grupa Działamy”, dotyczącego usprawnienia działań organizacyjnych władz samorządowych gminy miejskiej Żory.
5. Sprawy różne, wolne wnioski.
6. Zamknięcie posiedzenia.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • elsnera

    Od 3 lat mieszkańcy proszą o zrobienie drogi ul. Elsnera . Oczywiście co kilka miesięcy przyjeżdża wynajęta przez Urząd firma i łatają drogę ( zbierają błoto z kamieniem, wysypują nowy kamień) koszt kilka tysięcy! Po ulewie wraca do normy błoto z kamieniami, oczywiście dziury w których zalegają kałuże. Nie mogę powiedzieć że nić się nie dzieję w tej kwestii: obietnice są obiecujące ;) ale tak od 3 lat, a nasze pieniądze są " wyrzucane w błoto"

  • Janek1910

    Co tam ul.Elsnera .. a co powiesz o ul. Chopina .. a nasi wybrańcy łącznie z Socha od 3 lat nie potrafią czy nie chcą przeprowadzić dokumentacji technicznej i warunków wykonania robot nowego ronda z wodzisławskiej i rolniczej oraz nowej 700 metrowej drogi do osiedla europejskiego .. bo tylko to rozwiaze problemy w tej części Rogoźna .. ale urząd z radnym Dajka robią wrażenie ze coś robią .. wprowadzają roboty do planu pracy urzędu wystawiając te roboty za drobne pieniądze i nikt do przetargów nie przystępuje a urząd bo nie ze swojej winy skreśla te roboty żeby na następny rok robić nowy harmonogram prac .. w 2018 r na 30 prac z harmonogramu skreślono 16 robot .. na które przeznaczono ok. 5 mln złotych .. jakiś nikt nie wytłumaczył gdzie podziały się te 5 mln .. harmonogramy to teoria a urząd to prywatny folwark prezydenta .. którego wszyscy się boja .. niby na sesjach kłócą się żeby jak najwiecej wyciągnąć dla swojego rejonu wyborczego a potem i tak glosuja jak chce prezydent ..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.