Wiadomości z Żor

Żory: Posiedzenia komisji Rady Miasta - sierpień 2019 r.

  • Dodano: 2019-08-02 10:30

W najbliższych dniach radni wchodzący w skład komisji branżowych Rady Miasta Żory spotkają się na posiedzeniach, by omówić sprawy ważne dla funkcjonowania naszego miasta.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej, odbędzie się w poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 16:30 w sali narad Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9.

Proponowany porządek posiedzenia:


1. Otwarcie posiedzenia.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Uchwalenie porządku posiedzenia.
4. Ponowne omówienie skargi dot. realizacji zadania „Wykonanie robót ziemnych i stanu surowego budynku wielorodzinnego nr 6 oraz kompleksowe dokończenie robót ziemnych i stanu surowego budynków wielorodzinnych nr 4 i 5 na zlecenie Inwestora tj. Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach”.
5. Wydanie opinii w sprawie umorzenia należności mieszkanki oraz mieszkańca dotyczące mieszkania komunalnego w Żorach przy ul. Brzozowej.
6. Sprawy różne, wolne wnioski:
- zapoznanie z informacją z działalności finansowej jednostek pomocniczych gminy – Rad Dzielnic za I półrocze 2019 roku.
7. Przyjęcie Protokołu nr 4/2019 z posiedzenia Komisji.
8 . Zamknięcie posiedzenia.

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji zaplanowano na wtorek, 13 sierpnia  o godz. 16:00 w sali narad UM Żory przy Rynku. Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Uchwalenie porządku posiedzenia. 
4. Omówienie i rozpatrzenie wniosku Stowarzyszenia Zwykłego „Grupa Działamy”, dotyczącego usprawnienia działań organizacyjnych władz samorządowych gminy miejskiej Żory.
5. Sprawy różne, wolne wnioski.
6. Zamknięcie posiedzenia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • elsnera

    Od 3 lat mieszkańcy proszą o zrobienie drogi ul. Elsnera . Oczywiście co kilka miesięcy przyjeżdża wynajęta przez Urząd firma i łatają drogę ( zbierają błoto z kamieniem, wysypują nowy kamień) koszt kilka tysięcy! Po ulewie wraca do normy błoto z kamieniami, oczywiście dziury w których zalegają kałuże. Nie mogę powiedzieć że nić się nie dzieję w tej kwestii: obietnice są obiecujące ;) ale tak od 3 lat, a nasze pieniądze są " wyrzucane w błoto"

  • Janek1910

    Co tam ul.Elsnera .. a co powiesz o ul. Chopina .. a nasi wybrańcy łącznie z Socha od 3 lat nie potrafią czy nie chcą przeprowadzić dokumentacji technicznej i warunków wykonania robot nowego ronda z wodzisławskiej i rolniczej oraz nowej 700 metrowej drogi do osiedla europejskiego .. bo tylko to rozwiaze problemy w tej części Rogoźna .. ale urząd z radnym Dajka robią wrażenie ze coś robią .. wprowadzają roboty do planu pracy urzędu wystawiając te roboty za drobne pieniądze i nikt do przetargów nie przystępuje a urząd bo nie ze swojej winy skreśla te roboty żeby na następny rok robić nowy harmonogram prac .. w 2018 r na 30 prac z harmonogramu skreślono 16 robot .. na które przeznaczono ok. 5 mln złotych .. jakiś nikt nie wytłumaczył gdzie podziały się te 5 mln .. harmonogramy to teoria a urząd to prywatny folwark prezydenta .. którego wszyscy się boja .. niby na sesjach kłócą się żeby jak najwiecej wyciągnąć dla swojego rejonu wyborczego a potem i tak glosuja jak chce prezydent ..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również