Wiadomości z Żor

Żorscy policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących. Rekordzista miał dwa promile alkoholu

  • Dodano: 2023-02-20 16:15

Dzisiaj żorska Policja prowadzi działania „Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W ręce mundurowych wpadło już dwóch kierujących, w tym jeden dzięki właściwej reakcji innego kierowcy. Pamiętajmy, iż nietrzeźwi kierujący niosą zagrożenie na drodze - Nie reagujesz – akceptujesz!

Policyjne działania "Trzeźwość"

Na terenie Żor prowadzone są dzisiaj działania "Trzeźwość", które mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach.

Pierwszy kierujący zatrzymany został przez mundurowych około godziny 1:30. Chwilę wcześniej Dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie o pojeździe, który według zgłaszającego „wiślanką” z Warszowic w kierunku Żor porusza się z prędkością około 130 km/h, a przy tym jedzie tzw. zygzakiem. Zgłaszający widział mężczyznę, który po zakończonej imprezie wsiadł do samochodu i jakby nigdy nic odjechał, a jego wcześniejsze zachowanie wskazywało, iż jest on pod mocnym wpływem alkoholu.

Policyjny patrol na bieżąco informowany był, w jakim kierunku zmierza kierujący seatem ibizą. Stróże prawa zauważyli w rejonie ulicy Rybnickiej pojazd, który rzeczywiście poruszał się po jezdni „zygzakiem”. W dzielnicy miasta Rybnik-Gotartowice pojazd został zatrzymany do kontroli. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, nie chciał wykonywać poleceń, nie chciał opuścić pojazdu i stawiał opór policjantom. Po wcześniejszym wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki mundurowi siłą wyciągnęli 24-latka z pojazdu. Okazało się, iż rybniczanin miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki relacji świadka udało ustalić się, iż chwilę wcześniej swoim pojazdem spowodował kolizję w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z Aleją Armii Krajowej, uderzając w znak drogowy – na szczęście na przejściu i w jego rejonie nikt się nie znajdował. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowany został na policyjny parking.

Drugi z kierujących, 39-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany do kontroli został około 7:30 na ulicy Folwareckiej. Kierował samochodem audi, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Drugiemu z kierujących również zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy do kierujących o rozwagę i szacunek do innych użytkowników dróg. Pamiętajmy! Piłeś alkohol = nie wsiadaj za kierownicę! - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również