Wiadomości z Żor

Żorscy policjanci o bezpieczeństwie z przedszkolakami

  • Dodano: 2019-05-24 07:45, aktualizacja: 2019-05-23 12:44

Podczas wczorajszego spotkania poświęconego bezpieczeństwu najmłodszych w czasie nadchodzących wakacji letnich, policjantka z Żor zapytała najmłodszych, co wiedzą na temat policyjnej służby.

Przedszkolaki nie tylko wykazały się sporą wiedzą, ale i kreatywnością przy udzielaniu odpowiedzi na pytania, będące dla nich zaskoczeniem. Forma rozmów z maluchami, jaką wybrała policjantka, pozwoliła przekazać im w ciekawy sposób cenne porady, jednocześnie stanowiąc dobrą i pouczającą zabawę.

Dzieci z Przedszkola nr 23 w Żorach odwiedziła asp. szt. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy. Podczas spotkania z najmłodszymi policjantka rozmawiała na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się wakacji letnich. Dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole, miały możliwość podsumowania i przypomnienia sobie cennych informacji dotyczących właściwych zachowań, które zdobywały w przedszkolu przez cały rok.

W trakcie wizyty policjantka poprosiła również najmłodszych, aby opowiedziały jej, co wiedzą na temat policyjnej służby. Zadając przygotowane wcześniej pytania, zarejestrowała odpowiedzi na kilka z nich. Przedszkolaki z większością poradziły sobie doskonale, a jeśli nawet pytanie sprawiło im trudność, pomagała im dziecięca wyobraźnia.

Podczas spotkania policjantce towarzyszyła pacynka maskotki Śląskiej Policji, a dzieci na zakończenie otrzymały Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka, których wydanie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto", ze środków pochodzących z budżetu miasta Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.