Wiadomości z Żor

Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

  • Dodano: 2020-12-17 10:30

Policjanci z Żor wspólnie z kryminalnymi zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich.

Policjanci przejęli ponad 6 kilogramów zakazanego suszu, blisko 30 świeżych krzewów, a także zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymali także dwie osoby – mieszkańca Katowic i pochodzącą z Warszawy kobietę.

Wspólne działania katowickich i żorskich policjantów przeprowadzone zostały w ubiegłym tygodniu w Katowicach

Kryminalni ujawnili domową plantację konopi innych niż włókniste. W pomieszczeniach jednorodzinnego domu, zajmowanych przez 35-latka zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi, ponad 6 kilogramów zakazanego suszu oraz 28 świeżych krzaków konopi.

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Katowic i 32-letnią warszawiankę, jednak zarzuty usłyszał mężczyzna. 35-latek także, na wniosek katowickiej prokuratury i śledczych, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za uprawę konopi, która mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyku grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia.

Śledczy szacują, że zlikwidowana plantacja mogłaby dostarczyć znacznej ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości sięgającej nawet do 200 tysięcy złotych, pewne jest natomiast to, że zakazana substancja, dzięki ich przedsięwzięciu tam nie trafi.

Zobacz film

Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.