Wiadomości z Żor

Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

  • Dodano: 2020-12-17 10:30

Policjanci z Żor wspólnie z kryminalnymi zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich.

Policjanci przejęli ponad 6 kilogramów zakazanego suszu, blisko 30 świeżych krzewów, a także zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymali także dwie osoby – mieszkańca Katowic i pochodzącą z Warszawy kobietę.

Wspólne działania katowickich i żorskich policjantów przeprowadzone zostały w ubiegłym tygodniu w Katowicach

Kryminalni ujawnili domową plantację konopi innych niż włókniste. W pomieszczeniach jednorodzinnego domu, zajmowanych przez 35-latka zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi, ponad 6 kilogramów zakazanego suszu oraz 28 świeżych krzaków konopi.

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Katowic i 32-letnią warszawiankę, jednak zarzuty usłyszał mężczyzna. 35-latek także, na wniosek katowickiej prokuratury i śledczych, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za uprawę konopi, która mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyku grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia.

Śledczy szacują, że zlikwidowana plantacja mogłaby dostarczyć znacznej ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości sięgającej nawet do 200 tysięcy złotych, pewne jest natomiast to, że zakazana substancja, dzięki ich przedsięwzięciu tam nie trafi.

Zobacz film

Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.