Wiadomości z Żor

Zawodnicy Czwórki Żory z medalami!

• Dodano: 2018-06-27 09:45

Żorscy lekkoatleci mogą pochwalić się kolejnymi świetnymi występami na Mistrzostwach Śląska Dzieci oraz Mistrzostwach Śląska Młodzików.

W czerwcu mamy prawdziwy wysyp sukcesów żorskich sportowców w różnych dyscyplinach, o których pisaliśmy m.in. TUTAJ. Tym razem świetne występy zanotowali zawodnicy "Czwórki".

Mistrzostwa Śląska Dzieci odbyły się 13 czerwca w Rudzie Śląskiej, gdzie bardzo dobrze zaprezentowały się młode zawodniczki. Brązowy medal w biegu na 300 m zdobyła Julia Ślusarczyk uzyskując znakomity wynik 45,76 s, który jest jej nowym rekordem życiowym. Bardzo dobre wyniki uzyskały również sprinterka Marianna Kotulska oraz Patrycja Kurkowska, która startowała na 600 m. Obie zawodniczki zajęły ósme miejsce.

Zawodnicy UKS Czwórki Żory przywieźli medale również z Mistrzostw Śląska młodzików, które odbyły się w Gliwicach. Mistrzynią Śląska młodziczek w biegu na 300m została Zuzanna Wyppich z bardzo dobrym wynikiem 41,94s. Tuż za nią uplasowała się Magdalena Czajkowska, która zdobyła srebrny medal z nowym rekordem życiowym 42,43s. Swoją formę pokazał także Cyprian Brilla, który w biegu sprinterskim na 100m zdobył brązowy medal – z nowym rekordem życiowym 11,74s.