Wiadomości z Żor

Zatrzymany na gorącym uczynku. U mężczyzny znaleziono ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu

  • Dodano: 2024-05-22 10:15

Żorscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież stalowych elementów na łączną kwotę 150 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. W domu jednego z nich kryminalni znaleźli ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu. Wstępne ustalenia wskazują, że uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 3 miliony złotych.

Zatrzymani na gorącym uczynku

W sobotę przed południem Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał informację, że ktoś uszkodził monitoring znajdujący się na placu budowy, a przed budynkiem stoi zaparkowany bus.

- Kryminalni niezwłocznie zjawili się na miejscu i zablokowali możliwość wyjazdu znajdującemu się tam samochodowi dostawczemu. Dobra współpraca zgłaszającego z policjantami doprowadziła również do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży stalowych elementów zbrojeniowych na szkodę dewelopera o łącznej wartości około 150 tysięcy złotych - czytamy na stronie KMP Żory.

To jednak nie wszystko... W trakcie przeszukania domu jednego z nich, oprócz składowanej, skradzionej już wcześniej stali, stróże prawa znaleźli ponad 2,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że taka ilość nielegalnego tytoniu mogła spowodować uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa  na kwotę ponad 3 milionów złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również