Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Zareagował i złapał złodzieja

  • Dodano: 2017-08-08 07:45, aktualizacja: 2017-08-07 13:22

6 sierpnia policjanci zatrzymali 15-letniego żorzanina, który wspólnie z dwoma innymi nieletnimi ukradł portfel mieszkańce Żor podczas warsztatów odbywających się w parafii Św. Stanisława w Żorach.

Złodziej trafił w ręce mundurowych dzięki wzorowej postawie innego uczestnika warsztatów, który słysząc wołanie o pomoc rzucił się w pościg za sprawcami i zdołał jednego z nich obezwładnić.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Podczas warsztatów odbywających się w salkach katechetycznych parafii Św. Stanisława w Żorach , trzech młodocianych weszło do środka i po chwili stania z tyłu sali szybko z niej wyszli. Na tą sytuację zareagowała między innymi poszkodowana która zauważyła, iż jej torebka jest otwarta. Gdy zorientowała się, iż z torebki zginął jej portfel natychmiast wszczęła alarm. Na tą sytuację zareagował inny uczestnik warsztatów który udał się w pościg za nieletnimi. Mężczyzna ujął jednego z uciekających nieletnich w okolicach sklepu Bodzio przy ul. Zjednoczonej Europy. 

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy policji nieletni przyznał, iż wraz z dwoma kolegami dokonał kradzieży tego portfela. Skradziony portfel z zawartością udało się odnaleźć po pewnym czasie. Teraz zarówno ujęty nieletni jak i jego dwóch kolegów którzy są znani policji odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich .

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.