Wiadomości z Żor

Zapisz się do żorskiej szkoły muzycznej i rozwijaj swój talent! Trwa rekrutacja

  • Dodano: 2021-03-16 07:30, aktualizacja: 2021-03-16 07:38

Twoje dziecko kocha muzykę i marzy, by nauczyć się gry na jakimś instrumencie? Teraz możesz pomóc mu spełnić te marzenie!

Trwają zapisy do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, gdzie pod okiem doskonałych nauczycieli będzie mogło rozwijać swoją pasję!

Akordeon, gitara, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, puzon, fortepian oraz skrzypce – to instrumenty na których grają uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Ci, którzy chcieliby nauczyć się gry na jednym z nich powinni wziąć udział w trwającej właśnie rekrutacji uczniów na rok szkolny 2021/2022.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim oraz czteroletni. O przyjęcie na 6-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci, którzy w tym roku końca od 7 do 10 lat. Kandydować mogą też dzieci 6-letnie, pod warunkiem korzystaniu z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę lub posiadania opinii o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zaś o przyjęcia na 4-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 8 do 16 lat.

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba. O przyjęcie do PSM II st. mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 10 lat, lecz nie więcej niż 23 lata.

Badanie przydatności do PSM I stopnia odbędzie się w terminie 19-20 kwietnia 2021 r. Natomiast egzamin wstępny do PSM II stopnia zaplanowano na 10 czerwca 2021 r. W obydwu przypadkach termin składania wniosków upływa na tydzień przed terminem tych wydarzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, zasad egzaminów oraz tego, jak wygląda nauka w szkole muzycznej można znaleźć na stronie szkolamuzyczna.eu. Informacje są też udzielane telefonicznie pod numerem 699 938 876.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.