Wiadomości z Żor

Zanurz się w świecie gier fabularnych i fantastyki podczas GromFestu!

  • Dodano: 2023-08-11 08:15, aktualizacja: 2023-08-11 08:29

Stowarzyszenie Grom w Żorach zaprasza na Festiwal Gier Fabularnych i Fantastyki GromFest. Będą gry RPG i dużo westernowego klimatu. Nie ma ograniczenia ze względu na wiek ani zainteresowania. Konwent ma być przyjemnym doświadczeniem dla całych rodzin!

 Festiwal Gier Fabularnych i Fantastyki GromFest - program

Festiwal odbędzie się w sobotę 7.10.2023 w Amerykańskim Parku Rozrywki TwinPigs przy ul. Katowickiej 24.

Na uczestników Festiwalu będą czekać różnego rodzaju gry planszowe. Dzięki niecodziennej lokalizacji w postaci Amerykańskiego Parku Rozrywki TwinPigs organizatorzy pragną połączyć klimat westernu, kultury Amerykańskiej, steampunku i XIX/XX w. z grami fabularnymi i fantastyką. Ale to nie wszystko – fani Dungeons&Dragons i Star Wars też mają szansę znaleźć coś dla siebie.

Podczas konwentu odbędą się fascynujące prelekcje! Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajemnice świata gier fabularnych, odkryć nowe strategie i techniki oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat tego niezwykłego hobby.

Podczas GromFestu organizatorzy pragną stworzyć atrakcję dla fotografów, modeli, larpowców, cosplayerów i twórców kostiumów: udostępnią wszystkie najciekawsze lokacje parku rozrywki TwinPigs, by stworzyć niezapomniane fotografie. Klimat strojów, do jakiego zachęcają organizatorzy to: western, ameryka, steampunk, Indiana Jones, Westworld, Red Dead Redemption, XIX/XX wiek, kapelusze, rewolwery, indianie, a nawet kosmiczny western, czy steampunkowe fantasy.
Udział w plenerze jest bezpłatny. W ramach konkursu przewidziane są symboliczne nagrody dla twórców najlepszych stylizacji (niezależnie od tego, czy twórca wystąpi osobiście).

Będzie można również wyruszyć w niesamowitą podróż śladami legendarnego Indiany Jonesa i doświadczyć jego najbardziej ikonicznych przygód w ramach gry terenowej! Uczestnicy przemierzą Indie, by zdobyć tajemniczy Kamień Sankary, a nawet stanąć twarzą w twarz z tajemniczą mocą Kryształowej Czaszki.
Gra będzie się składać z sześciu punktów rozstawionych w najróżniejszych lokacjach TwinPigs. Już samo ich odnalezienie i eksplorowanie zakamarków parku będzie ekscytujące!

Dodatkowo podczas GromFestu będzie można podziwiać przeróżne stoiska z świata fantastyki czy wziąć udział w warsztatach tematycznych.

W dniu GromFestu wejście na teren miasteczka będzie darmowe. Jednak, aby korzystać z atrakcji miasteczka - m.in. karuzeli, strzelnicy czy kolejki należy wykupić w kasie specjalną opaskę.

Zanurz się w świecie gier fabularnych i fantastyki podczas GromFestu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również