Wiadomości z Żor

Za nami akcja "Wiosna z autyzmem na Ty" z okazji Dnia Świadomości Autyzmu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-04-14 10:15

„Wiosna z autyzmem na Ty” to nazwa akcji zorganizowanej w miniony czwartek przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Na niebie i ziemi królował błękit – symbol autyzmu.

Mnóstwo atrakcji dla świętujących Dzień Świadomości Autyzmu

Uczestnicy zabawy mieli do dyspozycji dmuchany zamek, ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, spotkanie z alpakami, ścieżki sensoryczne, teatr uliczny, hortiterapię, czyli warsztaty sadzenia roślin, dogoterapię i fotobudkę. Wśród licznych atrakcji znalazło się także stanowisko, przy którym można było poznać techniki komunikacji alternatywnej, dowiedzieć się jak komunikują się osoby z niepełnosprawnościami oraz z jakimi trudnościami komunikacyjnymi mierzą się osoby cierpiące na autyzm.

Wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach chętnie korzystali z wszystkich przygotowanych niespodzianek i z wielką przyjemnością uczestniczyli w zabawach. Z atrakcji korzystali także przybyli goście – przedszkolaki wraz z opiekunami, rodziny uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz członkowie lokalnej społeczności.

W wydarzeniu współfinansowanym przez Miasto Żory wzięli udział również przedstawiciele władz miasta na czele z Waldemarem Sochą – Prezydentem Miasta Żory, żorscy radni, przedstawiciele placówek oświatowych oraz pracownicy Urzędu Miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również