Wiadomości z Żor

Za nami 27. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-12-12 10:30

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 8 grudnia ponownie w Hali Widowiskowo- sportowej odbył  się Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków zorganizowany po raz 27 przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.  W tym roku wpisał się on w obchody 750 Rocznicy Urodzin Miasta Żory. W turnieju brały udział zaproszone reprezentacje z żorskich przedszkoli wraz z opiekunami. Reprezentacjom kibicowali również przybyli w tym dniu rówieśnicy w asyście swoich rodziców i opiekunów. 

27. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków w Żorach

Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków to największa i najważniejsza impreza sportowa z udziałem najmłodszych uczestników.  W tegorocznej edycji wzięło udział  9 reprezentacji przedszkoli, łącznie 135 zawodników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor MOSiR Żory – Pan  Marek Utrata, w asyście Partnerów imprezy – Sekretarz Miasta – Pani Anny Szelki,  Naczelnika Wydziału Edukacji - Pana Dominka Krusberskiego oraz  Aspiranta z żorskiej Komendy   Policji – Pana Marcina Leśniaka z przedstawicielami Extral Aluminium - Partnerami Policyjnej Akcji „Świeć przykładem”. Dyrektor na rozpoczęcie życzył reprezentacjom wspaniałych wyników i rywalizacji  fair play, a przede wszystkim dobrej zabawy. 

Program zawodów zawierał osiem różnych konkurencji sprawnościowych i był połączony z występami artystycznym zespołów: Mażoretek z Klubu Wisus – MOK Żory oraz debiutującym zespołem z SP 13 w Żorach. Dzieci miały okazję również spotkać się ze św. Mikołajem, który częstował słodyczami ufundowanymi przez Firmy: Słod -Hurt i As Vending. Słodkości i soczki były wręczane również wszystkim reprezentacjom przedszkoli na zakończenie turnieju. Wspaniałymi pączkami uraczyła dzieci także Piekarnia Emilii Kristof, której również w imieniu dzieci dziękujemy.  W trakcie turnieju kibicujące dzieci otrzymywały okolicznościowe wiatraczki, a animatorki z „Tajemniczego kuferka” wręczały własnoręcznie skręcane balonikowe zwierzaczki, a także wykonywały piękne, brokatowe zdobienia na buziach. 

Klasyfikacja końcowa

Podczas rywalizacji wspólny wysiłek każdego z zawodników był ukierunkowany na osiągnięcie najlepszego wyniku, w każdej konkurencji. Suma zdobytych w ten sposób punktów decydowała o klasyfikacji końcowej przedszkoli, którą przedstawiamy poniżej:

  • I miejsce - Przedszkole Nr 19
  • II miejsce - Przedszkole Nr 17
  • III miejsce - Przedszkole Nr Interactive Kids
  • IV miejsce - Przedszkole nr 16
  • V miejsce - Przedszkole Nr 5
  • VI miejsce - Przedszkole Nr 22
  • VII miejsce - Przedszkole Nr 23
  • VIII miejsce - Przedszkole Nr 4
  • IX miejsce - Przedszkole Nr 13

Duży wkład w osiągnięcie tylu wspaniałych wyników niewątpliwie miało grono najmłodszych kibiców zgromadzonych na trybunach. Dla nich organizator przygotował kilka niespodzianek, w których uczestniczyło miłe grono maskotek. Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami oraz dyplomami, słodkimi upominkami i pluszowymi misiami.

MOSiR Żory docenia pomoc okazaną w organizację zawodów przez uczniów  z Zespołu Szkół nr 2 w Żorach, którzy pod kierunkiem Pani Katarzyny Szczurek i Pani Katarzyny Famulskiej pełnili rolę sędziów i dbali o jego prawidłowy przebieg i składa im za to serdeczne podziękowania. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również