Wiadomości z Żor

"Z życia drzew". Wystawa fotografii Iwony Ładowskiej-Dębiec w Żorach

  • Dodano: 2024-02-05 10:15

"Z życia drzew". Wystawa fotografii Iwony Ładowskiej-Dębiec prezentowane w przestrzeni biblioteki na drugim piętrze do 29 lutego 2024.

O autorce wystawy w Żorach

Autorką prezentowanych zdjęć jest gliwiczanka, na co dzień zajmująca się protetyką w swoich prowadzących przez 30-lat, gabinetach stomatologicznych. Działania prowadzące do zniwelowania mankamentów i w efekcie znacznego odmładzania stały się jej pasją. Jest absolwentką polsko-francuskiej szkoły Profesjonalnego Wizażu i Wizerunku w Krakowie. Dzięki umiejętnościom manualnym i spostrzegawczości docenia sztukę tworzenia przez naturę, nietkniętą przez człowieka, unikalną i różnorodną w kształcie i formie. Uważa się za osobę pozytywnie zakręconą.

Od wczesnej młodości ma kontakt z fotografią. Od pewnego czasu podczas turystycznych wypraw fotografowała wszystko, co urzeka ją swoim pięknem i niepowtarzalnością. Przyznaje się, że nie zna się na arkanach profesjonalnej fotografii. Pomysł na wystawę „Z życia drzew” zrodził się rok temu, od tego czasu zebrała ponad 600 zdjęć. Drzewa są dla niej łącznością z naturą. Zatrzymuje czas i dokumentuje malownicze elementy, powyginane konary, guzowate narośla, splątane korzenie. Okazy fotografowała w Gliwicach, Krakowie, Węgierskiej Górce, Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również