Wiadomości z Żor

Wysoki mandat dla pirata drogowego. 26-latek w terenie zabudowanym jechał 115 km/h

  • Dodano: 2022-09-20 08:45, aktualizacja: 2022-09-20 08:52

Policjanci z Żor zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca miał na liczniku 115 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów otrzymał też mandat, który zgodnie z obowiązującym taryfikatorem wyniósł 2000 zł i 14 punktów karnych.

Nowy taryfikator i jeszcze wyższy mandat dla pirata drogowego

Wczoraj przed godziną 6.00 na Alei Armii Krajowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żorskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który jechał zdecydowanie za szybko. 26-letni jastrzębianin miał na liczniku 115 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat, który zgodnie z dopiero co wprowadzonym taryfikatorem, wyniósł 2000 złotych. Na konto kierowcy trafiło też 14 punktów karnych.

- Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków! Pamiętajmy, iż na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również