Wiadomości z Żor

Wymaz do badania na obecność koronawirusa zrobisz w żorskim szpitalu

  • Dodano: 2020-10-22 09:00

W Szpitalu Miejskim w Żorach działa punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, czyli tzw. koronawirusa.

Gdzie dokładnie znajduje się punk pobrań?

Punkt pobrań działa w specjalnym namiocie przy izbie przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, zlokalizowanego przy ul. Dąbrowskiego 20. Wymazy są pobierane przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00 - 14:30. Badanie może być wykonane wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 32 43 41 781. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość umówienia wizyty w celu pobrania wymazu w miejscu odbywania kwarantanny lub miejscu zamieszkania.

W punkcie jest możliwe pobranie wymazu finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - w uzasadnionych przepisami sytuacjach. Istnieje też możliwość wykonania badań komercyjnych, a koszt takiego badania w punkcie wynosi 350 zł  zaś w miejscu zamieszkania 500 zł.

Po wykonaniu badania, wynik będzie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta lub telefonicznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.