Wiadomości z Żor

Wycieńczony pies zamknięty w nagrzanym samochodzie. Właściciele poszli na gofry

  • Dodano: 2021-08-17 12:15

Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju dopuściło się skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. W ponad 30-stopniowym upale zostawili psa w samochodzie, bo poszli na gofry. Wycieńczone zwierze dostrzegli przechodnie.

Wycieńczony pies w nagrzanym samochodzie przed centrum handlowym

W niedzielne popołudnie 15 sierpnia około godziny 17:00 przechodnie dostrzegli wycieńczonego psa zamkniętego w jednym ze stojących na parkingu przy centrum handlowym samochodów. W trosce o zdrowie psa powiadomili policję. Tego dnia był ponad 30-stopniowy upał, a samochód stał w miejscu nasłonecznionym. 

Na miejsce przyjechali policjanci z żorskiego komisariatu. W samochodzie zobaczyli yorka, który ledwie dyszał. Postanowili szybko wyciągnąć psa z pojazdu.

– Na szczęście w samochodzie była uchylona lekko szyba, dzięki czemu jeden z mundurowych zdołał ją otworzyć i wyciągnąć osłabionego psa – przekazała asp.szt. mgr Kamila Siedlarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Pies został napojony i schłodzony, po czym policjanci przyjrzeli się jego obroży. Był na niej zapisany numer telefonu właścicieli. Zadzwoniono do nich i kazano natychmiast wracać do samochodu.

Poszli tylko „na chwilę” kupić gofry

Właścicielami yorka było małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju. Jak tłumaczyli, zostawili psa tylko na chwilę, by kupić gofry. Po przejrzeniu przez policjantów monitoringu okazało się, że właściciele psa pozostawili go zamkniętego przez 20 minut. Czas ten wystarczył, aby samochód nagrzał się, a życie psa wisiało na włosku.

– Apelujemy po raz kolejny, nie pozostawiajcie w samochodach, zwłaszcza w tak upalne dni, swoich dzieci, czy zwierząt. Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, wystarczy zaledwie kilka minut, aby narazić je na przegrzanie, a nawet śmierć – przekazała asp.szt. mgr Kamila Siedlarz

Pozostawianie psa w nagrzanym samochodzie traktowane jest jak znęcanie się nad zwierzętami. Nawet jeżeli okno w samochodzie jest uchylone, temperatura wewnątrz pojazdu może gwałtownie wzrosnąć. Może to doprowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci zwierzęcia.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również