Wiadomości z Żor

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Są zmiany w okręgach wyborczych i obwodach głosowania

  • Dodano: 2024-02-19 09:45

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, w których mieszkańcy Żor będą wybierali radnych Rady Miasta, radnych Sejmiku Województwa oraz Prezydenta Miasta. W stosunku do poprzednich wyborów mieszkańców czekają niewielkie zmiany, dotyczące zarówno okręgów wyborczych, jak i obwodów do głosowania.

Zmiany w żorskich okręgach wyborczych

W zakresie obwodów do głosowania planowana jest jedna zmiana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części mieszkańców osiedla Gwarków, Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha wystąpił z wnioskiem do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej o utworzenie nowego obwodu głosowania właśnie na tym osiedlu. Po zatwierdzeniu tej propozycji nowy stały obwód o numerze 24 będzie zlokalizowany w świetlicy Wyspa przy ul. Gwarków 24 i obejmie swoim zasięgiem osiedle Gwarków oraz kilka sąsiadujących z nim budynków. 

Postanowieniem Komisarza Wyborczego zmienił się także podziału Miasta Żory na okręgi wyborcze. Najważniejsza zmiana dotyczy obwodu nr 5 (Osiny), który teraz przynależy do okręgu nr 3 (poprzednio 1). Dostosowano też liczby radnych wybieranych w poszczególnych okręgach wyborczych, ze względu na zmianę liczby mieszkańców danych okręgów.

Ze szczegółowym podziałem Miasta na okręgi wyborcze można zapoznać się w BIP. Tam też publikowane są inne informacje dotyczące wyborów samorządowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również