Wiadomości z Żor

Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w mieście! Zagrożenia można zgłaszać przez Internet

  • Dodano: 2018-11-23 11:30

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających, dzikie wysypiska śmieci czy spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach – to tylko kilka przykładów zagrożeń, które mieszkańcy mogą zgłaszać przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywna platforma, dzięki której mieszkańcy bez wychodzenia z domu mogą pomóc policji w skuteczniejszej walce z łamaniem prawa.

Krajowa Mapa Zagrożeń to ogólnopolski system, który pozwala każdemu obywatelowi przekazać policji informację o niepokojącym go zjawisku, dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zgłoszenia można  szybko i wygodnie dodać, wybierając odpowiednią kategorię przestępstwa lub wykroczenia, o którym chcemy poinformować stróżów prawa. Można jednak przekazać informację o każdej sprawie, która w odczuciu mieszkańca negatywnie wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa – we właściwym polu można dokładnie opisać, co nas niepokoi.  Każde zgłoszenie naniesione na mapę dotrze do policji i zostanie zweryfikowana przez stróżów prawa. UWAGA! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji - w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Jak korzystać z tego mapy? By nanieść zgłoszenia wystarczy wejść na stronę internetową www.policja.pl lub stronę Miejskiej Komendy Policji w Żorach www.zory.slaska.policja.gov.pl, gdzie po prawej stronie znajdziemy odnośnik do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie zbliżając i przesuwając mapę należy odnaleźć interesujące nas miejsce i dodać zagrożenie używając czerwonej ikony ze znakiem „+”. Trzeba pamiętać o uzupełnieniu wszystkich informacji. Można też dodać zdjęcie. Liczba zgłoszeń dokonywanych z jednego komputera jest ograniczona, a kolejne można dodać dopiero po odczekaniu pewnego czasu. Zachęcamy do skorzystania z mapy – razem zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym mieście!

Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w mieście! Zagrożenia można zgłaszać przez Internet

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również