Wiadomości z Żor

Wpadli na gorącym uczynku, gdy toczyli bęben z aluminiowym kablem

  • Dodano: 2019-05-21 09:00

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 48 lat, którzy w miniony piątek okradli jedną z firm działających przy ulicy Dworcowej. Sprawców zarejestrowały kamery monitoringu przemysłowego, gdy próbowali wytoczyć z terenu firmy ogromny bęben z aluminiowym kablem. Szybka reakcja pracownika i natychmiastowa interwencja policjantów zaowocowały zatrzymaniem złodziei i odzyskaniem skradzionego łupu.

Próbowali ukraść szpulę - obaj byli pijani

W miniony piątek, po 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży bębna z aluminiowym kablem na terenie jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej. Kiedy pojawili się na miejscu ustalili, że chwilę wcześniej kamery monitoringu zarejestrowały, jak dwóch mężczyzn próbuje przeskoczyć przez płot, a po chwili toczy ogromną szpulę z kablem. Chociaż sprawcy zamierzali zbiec i porzucić skradziony łup w kilka sekund zostali zatrzymani przez policjantów.

Mężczyźni w wieku 20 i 48 lat byli nietrzeźwi, młodszy miał w wydychanym powietrzu niespełna pół promila, a starszy ponad promil. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży kabla wartego ponad 11 tysięcy złotych.

Wpadli na gorącym uczynku, gdy toczyli bęben z aluminiowym kablem


Źródło: Redakcja / KMP Żory

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.