Wiadomości z Żor

Włamał się do mieszkania i... pozakręcał grzejniki. Policja szuka "uczynnego" włamywacza

  • Dodano: 2021-12-03 08:30, aktualizacja: 2021-12-03 08:41

Najpierw się włamał, by później pozakręcać grzejniki. Tak właśnie zachował się włamywacz, który wyłamał drzwi balkonowe, spenetrował wszystkie pomieszczenia, a potem wyszedł nie zabierając nic ze sobą. Jedyne co uczynił to wpłynął na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania.

Włamanie do mieszkania na jednym z żorskich osiedli

Mieszkankę po wejściu do mieszkania uderzył chłód, a wszystkie rzeczy były powyrzucane z szafek. Włamywacz dostał się do mieszkania uszkadzając drzwi balkonowe, spenetrował całe mieszkanie, a gdy nic cennego nie znalazł, co mógłby zabrać ze sobą, to niesiony prawdopodobnie wyrzutami sumienia, pozakręcał wszystkie grzejniki, aby nie narazić właścicielki mieszkania na dodatkowe koszty.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamania.

- Ta sytuacja, choć z pozoru z zabawnym epizodem powinna stanowić przestrogę, abyśmy zamykali mieszkania, nie trzymali pieniędzy w domu. Bądźmy również dobrymi sąsiadami i reagujmy, gdy ktoś pod nieobecność lokatorów usiłuje się do dostać do ich drzwi, bądź swoim zachowaniem wzbudza podejrzenia, że planuje popełnić przestępstwo - czytamy w komunikacie żorskiej policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.