Wiadomości z Żor

Wiadomo jakie kino będziemy mieć w Galerii Wiślanka!

 • Dodano: 2018-07-25 08:00, aktualizacja: 2018-07-25 01:06

Już w przyszłym roku w Żorach zadebiutuje należąca do Grupy Agora sieć kin Helios. Będzie to pierwsze wielosalowe kino w naszym mieście.

Coraz więcej wiemy na temat Galerii Wiślanka. Jak potwierdzają inwestorzy, nowe kino będzie miało powierzchnię ok. 1,5 tys. mkw. oraz  cztery w pełni nowoczesne, klimatyzowane sale kinowe z barem kinowym. Łączna ilość miejsc wyniesie 650.

Sieć Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 45 multipleksami z 257 ekranami i ponad 50 tys. miejsc.

Otwarcie Galerii Wiślanka zaplanowano na połowę 2019 roku. Cały obiekt będzie miał blisko 20.000 mkw., około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych najpopularniejszych marek oraz dyskont spożywczy Lidl.

Nowoczesna galeria powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 (będącej częścią obwodnicy miasta dochodzącej do autostrady A1) i drogi krajowej nr 81 (o dużym natężeniu ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy), zwanej popularnie ”Wiślanką”. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracje McDonald’s i KFC.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Aaaa

  Jakoś mam wrażenie, że ta galeria nie powstanie :-D mamy połowę 2018 a tam nic się nie dzieje. Zupełnie nic...

 • Patryk Kowalski

  a widzisz jednak ją zbudowali...

 • kaktusnadłoni

  Tak się patrzę na zdjęcie, i myślę sobie że skrzyżowanie Wiślanki z Pszczyńską będzie tragiczne do przejechania. Widziałbym w tym miejscu rondo a nad nim dwie jezdnie Wiślanki. A jeżeli chodzi o kino Helios, to jedno z najmniejszych w sieci. Mam nadzieję, że kino na Starówce się uchowa. Co prawda nie będzie mogło konkurować nowościami, ale może to i lepiej. Ceny biletów może będą niższe, powstanie klub dyskusyjny, starsze filmy ale ambitne i bez tego prażonego ziarna dla gęsi, w kartonach.

 • hns

  Dokładnie. Już dojazd z DK81 do A1 obwodnicą zajmuje kupę czasu. Miasto powinno postawić na dobre połączenie (dwupasmowe) z A1, z Pszczyną i Rybnikiem.

 • Maria

  Wszystko super, ale do Żor należy ściągać i zatrzymywać docelową grupę wiekową 18-25 i 25-38 lat. A to grupa studencka i podyplomowa. Żory nadal nie mają swojej uczelni wyższej do której zjezdzalaby młodzież z okolic Wisła Ustroń Żywiec i okolice Żor. Im trudniej jest dojechać czy studiować na uczelni w Rybniku Gliwicach czy Katowicach. Bez tego ruchu Galerie i super sklepy będą upadać bowiem to młodzież i późna młodzież napędza sklepy, kina, puby, restauracje itp.

 • Robert

  Nie widać narazie,żeby coś powstawało

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również