Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Wiadomo jakie kino będziemy mieć w Galerii Wiślanka!

 • Dodano: 2018-07-25 08:00, aktualizacja: 2018-07-25 01:06

Już w przyszłym roku w Żorach zadebiutuje należąca do Grupy Agora sieć kin Helios. Będzie to pierwsze wielosalowe kino w naszym mieście.

Coraz więcej wiemy na temat Galerii Wiślanka. Jak potwierdzają inwestorzy, nowe kino będzie miało powierzchnię ok. 1,5 tys. mkw. oraz  cztery w pełni nowoczesne, klimatyzowane sale kinowe z barem kinowym. Łączna ilość miejsc wyniesie 650.

Sieć Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 45 multipleksami z 257 ekranami i ponad 50 tys. miejsc.

Otwarcie Galerii Wiślanka zaplanowano na połowę 2019 roku. Cały obiekt będzie miał blisko 20.000 mkw., około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych najpopularniejszych marek oraz dyskont spożywczy Lidl.

Nowoczesna galeria powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 (będącej częścią obwodnicy miasta dochodzącej do autostrady A1) i drogi krajowej nr 81 (o dużym natężeniu ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy), zwanej popularnie ”Wiślanką”. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracje McDonald’s i KFC.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Aaaa

  Jakoś mam wrażenie, że ta galeria nie powstanie :-D mamy połowę 2018 a tam nic się nie dzieje. Zupełnie nic...

 • kaktusnadłoni

  Tak się patrzę na zdjęcie, i myślę sobie że skrzyżowanie Wiślanki z Pszczyńską będzie tragiczne do przejechania. Widziałbym w tym miejscu rondo a nad nim dwie jezdnie Wiślanki. A jeżeli chodzi o kino Helios, to jedno z najmniejszych w sieci. Mam nadzieję, że kino na Starówce się uchowa. Co prawda nie będzie mogło konkurować nowościami, ale może to i lepiej. Ceny biletów może będą niższe, powstanie klub dyskusyjny, starsze filmy ale ambitne i bez tego prażonego ziarna dla gęsi, w kartonach.

 • hns

  Dokładnie. Już dojazd z DK81 do A1 obwodnicą zajmuje kupę czasu. Miasto powinno postawić na dobre połączenie (dwupasmowe) z A1, z Pszczyną i Rybnikiem.

 • Maria

  Wszystko super, ale do Żor należy ściągać i zatrzymywać docelową grupę wiekową 18-25 i 25-38 lat. A to grupa studencka i podyplomowa. Żory nadal nie mają swojej uczelni wyższej do której zjezdzalaby młodzież z okolic Wisła Ustroń Żywiec i okolice Żor. Im trudniej jest dojechać czy studiować na uczelni w Rybniku Gliwicach czy Katowicach. Bez tego ruchu Galerie i super sklepy będą upadać bowiem to młodzież i późna młodzież napędza sklepy, kina, puby, restauracje itp.

 • Robert

  Nie widać narazie,żeby coś powstawało

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.