Wiadomości z Żor

Waldemar Socha świętuje 25 lat na stanowisku Prezydenta Miasta

  • Dodano: 2023-12-11 11:15

W piątek, 8 grudnia w Domu Kultury w Żorach odbyła się 56. sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Okazja do organizacji tak ważnego wydarzenia w naszym mieście była wyjątkowa – w listopadzie Waldemar Socha obchodził jubileusz 25-lecia pracy jako Prezydent Miasta Żory!

56. sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Początek Zgromadzenia ŚZGiP miał niezwykle uroczysty charakter. Po krótkim powitaniu gości przez Piotra Kuczerę – Prezydenta Rybnika i Przewodniczącego Związku, obecni na sali prezydencji, burmistrzowie, wójtowie oraz starostowie uczcili chwilą ciszy zmarłego niedawno śp. Jacka Krywulta – wieloletniego Prezydenta Bielska-Białej  i byłego przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Następnie gości przywitał gospodarz, Prezydent Waldemar Socha.

– Żory przez lata przeszły długą i trudną drogę. Przez minione 25 lat udało nam się bardzo dużo osiągnąć. Teraz jesteśmy miastem, które dobrze się rozwija, a w regionie jest postrzegane jako motor napędowy rozwoju oraz pionier w wielu dziedzinach. To oczywiście powód do dumy dla władz oraz mieszkańców miasta – powiedział Prezydent Żor, po czym zaprosił zebranych do obejrzenia filmu promocyjnego Miasta Żory.

Przy okazji tak wyjątkowego jubileuszu nie mogło zabraknąć gratulacji. W imieniu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów złożyli je Przewodniczący Piotr Kuczera oraz Dyrektor Biura Związku Witold Magryś. Waldemar Socha otrzymał od nich list gratulacyjny oraz piękny obraz przedstawiający odrestaurowany Pałac Baranowice.

Następnie głos przekazano zaproszonym gościom, a o współpracy z ŚZGiP opowiedzieli: Henryk Kiepura – Poseł na Sejm RP Kazimierz Karolczak - Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Krzysztof Klimosz – Członek Zarządu Województwa Śląskiego. Wszyscy oni wyrazili nadzieję, na bardzo dobrą i zgodną współpracę w kolejnych latach, z korzyścią dla śląskich samorządów.

Wybór Przewodniczącego Obrad Zgromadzenia Ogólnego

Po przemówieniach nadszedł czas na wybór Przewodniczącego Obrad Zgromadzenia Ogólnego. Jednogłośnie do tej roli wybrano Prezydenta Waldemara Sochę. Poprowadził on dalszą, merytoryczną część obrad, podczas której m.in. przyjęto wypracowane w ramach Związku stanowiska w sprawach ważnych dla samorządu terytorialnego. Dotyczyły one postulatów samorządów województwa śląskiego wobec nowego Parlamentu i Rządu RP, przywrócenia stabilności systemu finansów samorządowych, reformy planowania przestrzennego oraz konieczności pilnego podjęcia prac legislacyjnych w zakresie uporządkowania stanu prawnego dotyczącego spraw bezpieczeństwa Państwa. Kolejnym punktom towarzyszyła ożywiona dyskusja o sprawach istotnych dla samorządu terytorialnego.

Waldemar Socha świętuje 25 lat na stanowisku Prezydenta Miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również