Wiadomości z Żor

W Żorach podjęli wyzwanie EDK

  • Dodano: 2018-03-24 07:30, aktualizacja: 2018-03-24 09:09

W piątkowy wieczór (23.03.) na trasę wielu polskich miast, w tym naszego miasta, wyruszyli uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zobaczcie naszą fotorelację.

Żorzanie mieli do wyboru dwie trasy po 40 kilometrów. Obie trasy miały swój początek w kościele p.w. Świętych Filipa i Jakuba w Żorach, gdzie o godz. 20.00 odprawiona została msza święta w intencji uczestników.

Trasa zielona wiodła przez pałac w Baranowicach, kąpielisko Gwaruś w Suszcu, kościół św. Maksymiliana Maria Kolbego w Rudziczce, kąpielisko Śmieszek w Żorach, strzelnicę Dębina do kościoła p.w. Św. Brata Alberta w Żorach-Kleszczówce, a następnie przez Gichtę do kościoła Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach. Po drodze uczestnicy minęli również kościół Niepokalanego Serca NMP w Rowniu oraz cmentarz w Rogoźnej, by zakończyć trasę ponownie w kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach.

Trasa niebieska prowadziła przez rynek, Gichtę, lasy palowickie do Woszczyc. Następnie na trasie znalazła się Królówka, Zgoń, Kobiór i Mitręgówka, aż do "Maryjki Branickiej" i Kolonii Podlesie. Uczestnicy przeszli przez Suszec, obok hałdy KWK Krupiński do Kolonii Leśnej, Miasteczka Westernowe Twinpigs i z powrotem do kościoła Świętych Filipa i Jakuba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również