Wiadomości z Żor

W Urzędzie Miasta Żory można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego

  • Dodano: 2021-07-23 06:45, aktualizacja: 2021-07-23 07:07

Osoby niesłyszące, niedosłyszące oraz osoby posiadające trudności w komunikowaniu się za pomocą głosu, w celu załatwienia sprawy w Urzędzie Miasta Żory mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.

W związku z realizacją postanowień ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się informujemy, że skorzystanie z usługi tłumacza języka migowego jest bezpłatne i wymaga powiadomienia o tym fakcie 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie.

Gdzie można dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia można dokonać drogą mailową na adres so@um.zory.pl lub poprzez sms na numer telefonu 606 481 403

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zainteresowanej, propozycję terminu i godziny wizyty w Urzędzie, krótkie określenie sprawy oraz kontakt zwrotny, na który prześlemy informację z potwierdzeniem spotkania.

W sytuacjach nagłych należy poprosić o pomoc tłumacza języka migowego w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory, przy ul. Rynek 9.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym nagraniem, w którym tłumacz Urzędu Miasta Żory wyjaśnia możliwości skorzystania z usług Urzędu przez osoby słabosłyszące lub niesłyszące.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.