Wiadomości z Żor

W Urzędzie Miasta Żory można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego

  • Dodano: 2021-07-23 06:45, aktualizacja: 2021-07-23 07:07

Osoby niesłyszące, niedosłyszące oraz osoby posiadające trudności w komunikowaniu się za pomocą głosu, w celu załatwienia sprawy w Urzędzie Miasta Żory mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.

W związku z realizacją postanowień ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się informujemy, że skorzystanie z usługi tłumacza języka migowego jest bezpłatne i wymaga powiadomienia o tym fakcie 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie.

Gdzie można dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia można dokonać drogą mailową na adres so@um.zory.pl lub poprzez sms na numer telefonu 606 481 403

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zainteresowanej, propozycję terminu i godziny wizyty w Urzędzie, krótkie określenie sprawy oraz kontakt zwrotny, na który prześlemy informację z potwierdzeniem spotkania.

W sytuacjach nagłych należy poprosić o pomoc tłumacza języka migowego w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory, przy ul. Rynek 9.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym nagraniem, w którym tłumacz Urzędu Miasta Żory wyjaśnia możliwości skorzystania z usług Urzędu przez osoby słabosłyszące lub niesłyszące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również