Wiadomości z Żor

W Szpitalu Miejskim w Żorach przebywała osoba, u której jest zarażona koronawirusem

  • Dodano: 2020-04-16 08:15, aktualizacja: 2020-04-16 08:18

Informujemy,  że przez dwa dni w Szpitalu Miejskim w Żorach przebywała osoba z Rybnika, u której we wtorek, 14 kwietnia potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Osoba ta została już przewieziona do szpital jednoimiennego w Raciborzu, gdzie podlega dalszemu leczeniu.

Osoba, u której stwierdzono dodatni wynik SARS-CoV-2 przebywała w żorskim szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych

Zgodnie z przyjętymi procedurami, po wykryciu zarażenia koronawirusem przyjęcia na oddział zostały wstrzymane. Cały oddział oraz izba przyjęć szpitala zostały także poddane gruntownemu odkażaniu, które wykonała specjalistyczna, uprawniona do tego firma.

Siedmioro pacjentów przebywających na oddziale chorób wewnętrznych pozostaje na oddziale, gdzie nadal będą leczeni pod opieką lekarzy i pielęgniarek, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.  Jednocześnie pacjenci Ci zostaną poddani obserwacji.

W związku z zaistniałą sytuacją 30 osób – personelu medycznego pracującego w Szpitalu Miejskim w Żorach zostało poddanych kwarantannie. Dotyczy to: lekarzy, pielęgniarek, pracowników rentgena oraz ratowników medycznych. W przypadku pracowników służby zdrowia kwarantanna trwa 7 dni, po których przeprowadzone zostaną testy w kierunku zarażania koronawirusem. 

Poza oddziałem chorób wewnętrznych, na którym przyjęcia są wstrzymane cała reszta Szpitala Miejskiego w Żorach pracuje normalnie, z zastosowaniem ustanowionych procedur bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.