Wiadomości z Żor

VI Bieg Ogniowy z rekordem!

• Dodano: 2018-05-28 07:45, aktualizacja: 2018-05-27 23:00

Tradycyjne zawody sportowe organizowane w ramach obchodów Święta Ogniowego w Żorach przeszły do historii bijąc kolejne nowe rekordy.

Bieg chwalony za niepowtarzalną atmosferę co roku przyciąga coraz to więcej osób. Jak informują organizatorzy, do tegorocznej edycji zgłosiło ponad 870 zawodników, z czego 830 biegaczy pobrało pakiet startowy, a bieg ukończyło 811 zawodników.

Tegoroczna rywalizacja  przebiegała w 17 kategoriach wiekowych. W blasku pochodni usytuowanych na trasie biegu, najszybciej dystans 5 km pokonał Dawid Malina z Inżynierii Biegania Team Rybnik, ustanawiając rekord trasy czasem 00:14:55 min. Na drugim miejscu w kategorii generalnej uplasował się zawodnik z Ukrainy Veretskyi Pavlo, trzeci na linie  mety wbiegł Mrówka Mateusz z Radlina. Wśród kobiet zwyciężyła  Olena Popova z Ukrainy z czasem 00:17:45 min. Wśród mieszkańców naszego miasta najszybszy był  Kożdoń Jarosław a najlepszą żorzanką okazała się Janko Anna.

Zwycięzcy wszystkich kategorii oraz najlepsi żorzanie otrzymali nagrody od organizatorów oraz sponsorów. Specjalną nagrodę w nowej kategorii „Super Strażak” wśród kobiet otrzymała Marlena Sułgut  a wśród mężczyzn Marcin Zdziebło. Dodatkowo, podczas ceremonii zakończenia imprezy biegowej Przewodniczący Kapituły Sejmiku Województwa Śląskiego, radny sejmiku a zarazem pełnomocnik Prezydenta Miasta Jacek Świerkocki wręczył w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka dwie złote odznaki honorowe za zasługi dla województwa śląskiego. Pierwszą dedykowaną  Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Żorach odebrał dyrektor ośrodka Arkadiusz Stanula. Drugą, imienną odebrał Marek Utrata z-ca dyrektora MOSiR.

MOSiR dodatkowo przypomina, że kolejna szansa na wielkie bieganie w Żorach już 14 października podczas  XI Biegu Ulicznego. Zapisy ruszają już w czerwcu. Zapraszamy.