Wiadomości z Żor

UM Żory szuka chętnych na prowadzenie letnich ogródków na Rynku

 • Dodano: 2020-02-17 11:15

Żorska Starówka to wyjątkowe miejsce, dlatego władzom miasta zależy, by było ono jak najbardziej atrakcyjne dla mieszkańców oraz gości z innych miast.

Jednym ze sposobów na to, by Rynek tętnił życiem, jest stworzenie na nim sezonowych ogródków gastronomicznych.

Urząd Miasta zaprasza osoby zainteresowane prowadzeniem ogródków do rozmów

Pierwszym krokiem do nawiązania współpracy pomiędzy miastem a przedsiębiorcami będzie spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Żory z osobami zainteresowanymi prowadzeniem ogródków sezonowych na żorskim Rynku. Podczas tego spotkania przedsiębiorcy będą mogli przestawić swoje pomysły i oczekiwania związane z otwarciem takich ogródków. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 lutego o godz. 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Żory, przy Rynku 9 (I piętro).

Liczymy, że zaproszenie przedsiębiorców do współpracy pozwoli znaleźć najlepsze rozwiązanie zarówno dla nich, jak i dla miasta oraz mieszkańców. Wierzymy, że efektem tej współpracy będzie uruchomienie na Rynku ogródków sezonowych, tłumnie odwiedzanych przez żorzan w sezonie letnim – podkreśla Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

W toku rozmów z przedsiębiorcami ustalone zostaną: stawka czynszu dzierżawnego oraz lokalizacja i wyposażenie ogródków. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory pod nr tel. 32 43 48 295.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Alexa

  Super ! Wreszcie coś się dzieje w sprawie tej żenady jaką jest nasz rynek żorski. W innych miastach np. Rybnik takie miejsca popołudniami i wieczorami tętnią życiem, u nas panuje przerażająca, martwa cisza. Czy to czasem nie sprawka wpływowych mieszkańców Rynku, którzy chcą mieć cichutko i spokojnie i z miejskiego rynku zrobili sobie prywatna strefę?

 • Jacek

  Jakieś atrakcje dla rowerzystów?- Karuzela i bary to za mało..

 • Darek

  Rynek został zasztyletowany głupimi przepisami, z cuszą nocną na szczycie listy oraz walką UM oraz mieszkańców rynku z pozostałymi Żorzanami. Oczywiście kibicuję.

 • Hela

  "Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione." - autora, czyli kogo? A ogródki... powodzenia, niech rynek wreszcie ożyje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.