Wiadomości z Żor

Tymczasowy areszt za włamania na konto

  • Dodano: 2018-05-21 12:15

Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali 39-latka, który kilkakrotnie włamał się na cudze konto bankowe. Kolejnych przestępstw dopuścił się przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej.

Sprawca objęty był wcześniej za inne przestępstwa policyjnym dozorem, jednak nie zgłaszał się do komendy. Teraz sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego żorskiej komendy zatrzymali 39-latka, podejrzanego o pięć włamań na konto należące do 32-letniego mieszkańca Żor. Sprawca wcześniej przywłaszczył sobie kartę bankomatową pokrzywdzonego, dokonując nią następnie płatności w sklepach. Wczoraj, na wniosek śledczych, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Sąd uznał, że tymczasowe aresztowanie mężczyzny uzasadnia m.in. fakt, że w przeszłości dopuścił się on innych przestępstw, a dozór policyjny, jakim objął go prokurator, okazał się nieskuteczny, gdyż 39-latek wcale się na niego nie stawiał. Za kradzieże z włamaniem na konto bankowe grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również