Wiadomości z Żor

Trzech kierujących na "podwójnym gazie" w ciągu dwóch godzin!

  • Dodano: 2023-01-09 16:00

Na terenie Żor prowadzone są dzisiaj wojewódzkie działania pod nazwą "Trzeźwość" mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawiły się na żorskich drogach już od wczesnych godzin porannych.

Żory. Dwie godziny i trzech kierujących po alkoholu! 

Działania „Trzeźwość” mają na celu kontrolę stanu trzeźwości maksymalnej ilość kierowców. Tylko w ciągu 2 godzin żorscy „w ręce” żorskich stróżów prawa wpadło 3 kierujących, którzy prowadzili samochody po alkoholu.

Około godziny 5:15 do kontroli zatrzymany został pierwszy kierujący na ulicy Głównej. 40-letni żorzanin prowadził volkswagena golfa w stanie po użyciu alkoholu. Pół godziny później mundurowi zatrzymali na ulicy Boguszowickiej do kontroli opla zafira kierowanego przez 39-letniego żorzanina. W swoim organizmie kierujący oplem miał sporo ponad pół promila. Trzeci, kierujący oplem astrą zatrzymany został do kontroli przez policyjny patrol około godziny 7:00 również na ulicy Boguszowickiej. Badanie wykazało, iż 32-letni mieszkaniec Rybnika w organizmie ma również ponad pół promila alkoholu.

Wszystkim kierującym „na podwójnym gazie” zatrzymane zostało prawo jazdy, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości. Przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta. Przypominamy również, iż stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila - czytamy w komunikacie żorskich policjantów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również