Wiadomości z Żor

Trwa nabór wniosków do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego!

  • Dodano: 2023-05-18 08:45, aktualizacja: 2023-05-18 09:01

Mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli w tej edycji do dyspozycji aż 5 milionów złotych! Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach Miejskiego Budżetu Obywatelskiego podzielone zostaną na dwie pule.

Do dyspozycji mieszkańców regionu w tym roku jest 5 mln zł

Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO zostały podzielone na pule: EKO (3,5 mln zł) oraz REGIO (1,5 mln zł). W ramach puli EKO należy zgłaszać zadania o charakterze inwestycyjnym o wartości do 1 mln zł, natomiast pula REGIO zarezerwowana jest wyłącznie dla zadań nieinwestycyjnych (np. kursy, szkolenia etc.), których koszt mieści się w przedziale 20 tys. zł – 100 tys. zł. Zgłaszane zadania mogą mieć charakter edukacyjny, ekologiczny, kulturalny, prospołeczny, prozdrowotny, sportowy, turystyczny i inny mieszczący się w granicach zadań własnych województwa.

Pomysły zostaną poddane weryfikacji formalnej polegającej m.in. na sprawdzeniu kompletności dokumentów, a następnie merytorycznej. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 11 października 2023 roku.

Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić formularz za pomocą generatora eBO. Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć (pocztą, osobiście lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej) do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (lub jednostek zamiejscowych w Częstochowie i Bielsku-Białej) wraz z listą poparcia oraz, w przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych, oryginałem zgody władającego obiektem lub terenem na realizację zadania.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://bo.slaskie.pl/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również