Wiadomości z Żor

Tour de Pologne przejechało przez Żory

  • Dodano: 2019-08-05 17:30

TPo raz 76. czołowi kolarze z całego świata ścigają się na trasie Tour de Pologne. Dziś ok. 16.20 przejechali przez Żory.

Kolarska rywalizacja, podzielona na 9 etapów trwa od 3 sierpnia i potrwa jeszcze do piątku, 9 sierpnia. Na trasie trzeciego etapu 76. Tour de Pologne znalazły się Żory. Zawodnicy wystartowali dziś ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Niedługo po starcie kolarz ekipy Lotto-Soudal, Bjorg Lambrecht wypadł z drogi i uderzył głową w betonowy przepust. Konieczna była reanimacja.

Peleton przejechał przez Katowice, Rudę Śląską, Mikołów, Bujaków, Orzesze i Żory. Tego dnia ich trasa przebiega jeszcze przez Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Knurów, a zakończą na ulicach Zabrza.

Do Żor peleton wjechał od strony Szczejkowic około godziny 16:15 i przejechał ulicami: Szczejkowicką, Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości i al. Jana Pawła II, ul. Okrężną i Główną w kierunku Krzyżowic. Podczas przejazdu przez Żory w ucieczce znaleźli się Charles Planet (Novo Nordisk), Adrian Kurek (Polska) i Evgeni Shalunov (Gazprom Rusvelo).

Zobacz relację na żywo: 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.