Wiadomości z Żor

Szkoła Podstawowa nr 13 z nowoczesną stołówką

  • Dodano: 2021-10-20 08:45, aktualizacja: 2021-10-20 08:55

Stworzenie jak najlepszych warunków dla dzieci w szkołach i przedszkolach jest jednym z najważniejszych celów władz Miasta Żory. Dlatego też systematycznie realizowane są kolejne inwestycje w tym zakresie. Najnowsza z nich właśnie się zakończyła - Szkoła Podstawowa nr 13 może pochwalić się zmodernizowaną stołówką i kuchnią.

Zmodernizowana stołówka w żorskiej podstawówce

Dzięki działaniom Miasta oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 653.250,71 zł uczniowie SP 13, na os. Pawlikowskiego mogą korzystać z nowo wyremontowanej jadalni, a posiłki przygotowywane są w zmodernizowanej kuchni. Ze stołówki skorzysta aż 564 uczniów.

W ramach modernizacji na podłogach położono nową posadzkę, na ścianach zamiast boazerii i płytek pojawiły się żywe barwy i kolorowe fototapety. Wykonano nową instalację elektryczną, gazową, wentylacyjną oraz przeciwpożarową. Wymieniono grzejniki oraz wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne. Zainstalowano również klimatyzację oraz nowoczesną instalację ciepła technologicznego dla centrali wentylacyjnej.

– Nowa stołówka jest bardzo przyjazna dzieciom. Została tak zaprojektowana, aby zwiększyć liczbę uczniów, które jednorazowo mogą spożyć posiłek. Po remoncie na dzieci czeka aż 90 wygodnych krzesełek. Nasi uczniowie są zachwyceni nową stołówką i z pewnością chętniej będą z niej korzystali – mówi Aleksandra Grygierzec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.