Wiadomości z Żor

Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki. Kobietę odnaleziono w Żorach!

  • Dodano: 2024-01-23 14:15

Sprawne działania poszukiwawcze policjantów przyczyniły się do szybkiego odnalezienia 71-latki. Kobieta wyszła po południu na spacer i do późnego wieczora nie wróciła do domu. Z uwagi na niskie temperatury mundurowi ruszyli na poszukiwania jastrzębianki. Policjanci znaleźli seniorkę w Żorach. 71-latka została przebadana, a następnie przewieziona do domu.

Odnaleziono zaginioną seniorkę

Informacja o zaginięciu kobiety wpłynęła do jastrzębskiej jednostki dziś, parę minut po północy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 71-latka wczoraj, po 14.00 wyszła na spacer. Początkowo rodzina próbowała sama ją odnaleźć, jednak gdy poszukiwania nie przyniosły rezultatu, zawiadomili Policję.

Ze względu na wiek kobiety i niskie temperatury, policjanci z Jastrzębia-Zdroju od razu wyruszyli w poszukiwania. Zachodziło podejrzenie, że kobieta mogła pomylić autobus i pojechać w stronę Rybnika, Wodzisławia lub Żor, dlatego w poszukiwania włączyli się także policjanci z tych jednostek. W takiej sytuacji liczyła się każda minuta. Parę minut przed godziną 5.00 policjanci z Rybnika znaleźli seniorkę na terenie Żor. Stróże prawa przekazali kobietę medykom, a następnie odwieźli do domu.

Pamiętajmy!

Ze względu na wiek i stan zdrowia osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Stres wynikający z zagubienia się może dodatkowo potęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. W takiej sytuacji bardzo ważna jest nasza czujność i empatia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również