Wiadomości z Żor

Syreny upamiętnią rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  • Dodano: 2018-07-31 11:45, aktualizacja: 2018-08-01 12:06

W najbliższą środę w Żorach zabrzmią syreny alarmowe. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ będzie to test systemu ostrzegania. Jednocześnie posłuży on do upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W środę, 1 sierpnia na przeprowadzony zostanie krajowy test sprawności syren alarmowych. O godzinie 17:00 także w naszym mieście usłyszymy  trwający 3 minuty ciągły dźwięk, oznaczający odwołanie alarmu. Wycie syren będzie też okazją do wspomnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • kaktusnadłoni

    Bardzo dobrze. Niech głośno wyją, by przypomnieć tragedię stolicy i ostrzec przed następnymi oszołomami rujnującymi polski budżet na zakup amerykańskiego złomu wojennego, wykonujących bezwzględne polecenia mocodawców zza wielkiej wody w polityce amerykańskiego osaczania militarnego Rosji. W latach 90. cieszyłem się z uzyskania suwerenności spod moskiewskiego buta, niestety nie długo. Zaraz nas wcisnęli pod but Waszyngtonu, Watykanu i banksterskiej Trojki. To od nas, od społeczeństwa - od naszej zbiorowej świadomości - zależy czy ten dźwięk syren będzie dźwiękiem ostrzegawczym, czy zagrzewającym do boju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również