Wiadomości z Żor

Sukces żorskich ratowników medycznych. Zajęli drugie miejsce w Mistrzostwa Dolnego Śląska

• Dodano: 2023-05-25 15:00

Żorzanie mogą pochwalić się jednymi z najlepszych ratowników medycznych w Polsce. Zespół RM zajął drugie miejsce w Regionalnych Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbyły się w Świdnicy. Ratownicy awansowali w ten sposób do ogólnopolskiego finału.

Ratowników medycznych z Żor podczas mistrzostw, które odbyły się w dniach 17-19 maja w Świdnicy wyprzedziła tylko ekipa z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. W skład zespołu żorskich ratowników weszli:

• Wirginia Lach
  • Sławomir Torbicki
  • Wojciech Hajok

W zawodach startowały 23 zespoły z całej Polski. Mistrzostwa stanowiły eliminacje do XX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się we Wrocławiu od 13 do 15 września. Dzięki zajęciu drugiego miejsca żorzanie będą reprezentować miasto i walczyć o wygraną.

Żorscy ratownicy medyczni powalczą o tytuł Mistrzów Polski

Zespoły sprawdzały się w czterech (w tym w jednym nocnym) zadaniach medycznych i sprawnościowych. Punkty zadaniowe rozmieszczono na terenie powiatu świdnickiego. Celem konkurencji było ćwiczenie podejmowania czynności ratunkowych wobec osób w stanie zagrożenia życia – wyjaśniają organizatorzy.

Jak informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, świetnie spisał się również drugi zespół z województwa śląskiego – drużyna z Mikołowa. Mikołowscy ratownicy zajęli czternaste miejsce w składzie Maria Obecna, Krzysztof Gimlik i Grzegorz Czernik.

Organizatorem zawodów był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.