Wiadomości z Żor

Staranował barierki będąc pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2020-12-03 11:45

Kierowca, który wczoraj wieczorem spowodował kolizję na Alei Zjednoczonej Europy miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę oddzielającą jezdnię od chodnika. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wczoraj przed 22.00 policjanci interweniowali na Alei Zjednoczonej Europy, gdzie doszło do kolizji. Jak ustalili na miejscu zdarzenia 30-letni kierowca jadąc oplem wpadł w poślizg po czym stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę pomiędzy jezdnią a chodnikiem uszkadzając ją.

Kiedy policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu u kierowcy okazało się, że mężczyzna jest pijany. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila zabronionego w tym przypadku trunku. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 30-latka, a jego samochód polecili odholować na strzeżony parking.

Kierowca opla wkrótce stanie przed sądem i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a także do 2 lat pozbawienia wolności.

Oprócz 30-latka w ręce policjantów wpadł również wczoraj 29-latek, który zlekceważył sądowy wyrok. Pomimo tego, że wodzisławski sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ten wyjechał fordem na drogę. Mężczyzna został zatrzymany w południe, na osiedlu Księcia Władysława. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.