Wiadomości z Żor

Skorzystaj z usługi Twój e-PIT i złóż zeznanie podatkowe za 2021 rok

  • Dodano: 2022-03-08 11:00

W tym roku po raz czwarty podatnicy mogą skorzystać z usługi Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-urząd skarbowy. Okres rozliczeniowy potrwa do 2 maja br., ale warto już teraz zweryfikować prawidłowość przygotowanej deklaracji i złożyć ją online, aby szybciej otrzymać zwrot podatku.

Twój e-PIT czeka!

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa udostępniły usługę Twój e-PIT, która jest skierowana do osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36 z wyłączeniem dochodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. W usłudze jest też dostępne oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, czyli PIT-OP. Propozycję zeznania przygotowaną przez Krajową Administrację Skarbową znajdziemy w serwisie e-urząd skarbowy na stronie internetowej podatki.gov.pl.

Do serwisu zalogujemy się korzystając z:

  • login.gov.pl (profil zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód),
  • aplikacji mObywatel,

Dodatkowo do samej usługi można się zalogować także danymi podatkowymi podając:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2020 r.,
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2021 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy), którą trzeba potwierdzić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia na 2020 r.

Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT mają pewność, że ich zeznanie dotrze w urzędu skarbowego na czas, będzie wypełnione poprawnie, a nadpłatę otrzymają w krótszym czasie. W serwisie e-urząd skarbowy istnieje również możliwość złożenia czynnego żalu, przejrzenia historii płatności oraz sprawdzenia statusu nadpłaty, a także statusu płatności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • andrzej

    Ja rozliczam się co roku z programem Pitax, żadnych problemów z drukami, wszystko działa i wysyłam deklarację do US.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również