Wiadomości z Żor

Siatkarki MUKS Sari Żory medalistkami Mistrzostw Śląska!

  • Dodano: 2023-03-15 10:45

Wielki sukces odniosły młodziczki klubu MUKS Sari Żory! Siatkarki z naszego miasta zdobyły dla swojego klubu pierwszy w historii medal Mistrzostw Śląska w kategoriach młodzieżowych w piłce siatkowej dziewcząt!

Sukces MUKS Sari Żory!

W miniony weekend, 11-12 marca, w Żywcu rozgrywany był turniej finałowy Mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek starszych. Siatkarki MUKS Sari Żory wystartowały w tych zawodach rozstawione z numerem 4, jednak po świetnej grze przeskoczyły o oczko wyżej, tym samym zajmując miejsce na podium!

Pierwszy mecz żorzanki rozegrały z faworytem finału SMS ŻAPN Żywiec. Mecz był bardzo nerwowy z obu stron, a emocje udzielały się zawodniczkom. Mecz zakończył się przegraną naszego zespołu 0:2 w setach, po dobrej grze i walce (20:25 i 19:25). W drugim meczu zawodniczki MUKS Sari Żory  zmierzyły się  z drużyną JKS SMS Jastrzębie. Zarówno zespół z Żywca, jak i Jastrzębia-Zdroju w fazie zasadniczej sezonu wygrał z naszą drużyną wszystkie 4 mecze. Tym razem jednak było inaczej! Waleczność, konsekwencja i świetna gra sprawiły, że z ostatniego pojedynku MUKS Sari Żory wyszło zwycięsko! Wygrana 2:1 (17:25, 25:23, 15:12) zapewniła żorskiemu zespołowi medal!

Niedzielny pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza miał zdecydować o tym, jakiego koloru krążek przywiozą do domu zawodniczki Sari. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg, jednak mimo zaciętej walki siatkarki z Żor musiały uznać wyższość przeciwniczek. Mimo tego żorzanki schodzą z parkietu zwycięsko - zrobiły  to, zdobyły pierwszy medal dla siebie, dla drużyny i dla Klubu!

Brązowy medal Mistrzostw Śląska wywalczyła drużyna w składzie: Lena Barska, Kinga Bartosik, Hanna Bąk, Bohdana Boiko, Patrycja Drozd, Amelia Garbacz, Veronika Heller, Zuzanna Jasiulek, Oliwia Mach, Julia Murach, Natalia Rzeźniczak, Nicola Więcek, Natalia Włodarczyk i Darina Yezhowa.

Kolejna okazja na zwycięstwo

Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów MUKS Sari Żory. Okazja na kolejne już w najbliższy weekend. 18 i 19 marca we Wrocławiu siatkarki z Żor powalczą o awans w turnieju fazy 1/8 Mistrzostw Polski w kategorii Młodziczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również