Wiadomości z Żor

Pieśni pasyjne zabrzmią w Żorach! Przed nami pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej

  • Dodano: 2023-03-15 07:45, aktualizacja: 2023-03-15 10:52

Dwa kościoły, dwa dni doskonałej muzyki i cztery wspaniałe chóry – tak w liczbach przedstawić można nową inicjatywę na kulturalnej mapie naszego miasta! Już 24 i 25 marca odbędzie się pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach.

Pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

Przez lata pieśni pasyjne rozbrzmiewały w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Teraz przepiękne pieśni pokutne i pasyjne zaprezentowane zostaną w nowym, międzynarodowym wymiarze.

Pierwsza edycja Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbędzie się 24 i 25 marca br.

W piątek, 24 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

W sobotę, 25 marca  koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Chór mieszany „HRON” ze Słowacji pod dyrekcją Petera Bibzy, a po nim Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Ambasadorem I Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest Senator RP Ewa Gawęda, a patronat honorowy nad imprezą objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, ks. dr Wiktor Skworc – Arcybiskup Metropolita Katowicki, ks. bp. dr Marian Niemiec – Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Pieśni pasyjne zabrzmią w Żorach! Przed nami pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również