Wiadomości z Żor

Rusza Festiwal Górnej Odry na Śmieszku! Przed nami koncerty i dyskoteka na plaży

  • Dodano: 2022-06-24 10:30

Dyskoteka na plaży, przejażdżki wodnym bananem, wyścigi smoczych łodzi, spektakl na wodzie oraz koncerty w wakacyjnym klimacie - to tylko kilka z atrakcji, które będą czekały na uczestników drugiej edycji Festiwalu Górnej Odry w Żorach! Na dwa dni kąpielisko „Śmieszek” zmieni się w strefę doskonałej zabawy w hawajskim stylu.

Festiwal Górnej Odry w Żorach

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Górnej Odry, także w tym roku ta impreza zagości w Krainie Górnej Odry – w tym w Żorach. W piątek, 24 czerwca o godz. 17:00 na kąpielisku „Śmieszek” odbędzie się oficjalne rozpoczęcie tegorocznego Festiwalu.

Tuż po nim rozpocznie się spektakl teatralny na wodzie pt. „Piraci z Karaibów - Klątwa Żorskiej Perły”, a następnie warsztaty wyplatania Tradycyjnych Świętojańskich Wianków Hawajskich. O godz. 18:00 przed żorską publicznością wystąpi zespół AF Music, a godzinę później scenę przejmą współorganizatorzy Festiwalu – zespół MuzyKajaka! Gwiazdą wieczoru będzie grupa Akurat, która zagra o godz. 21:00. Będzie też tradycyjne Ognisko Sobótkowe oraz puszczanie wianków na wodę i parada kajakami i kanadyjkami z pochodniami na wodzie. Imprezę zakończy dyskoteka na plaży - Wyspiarskie Beach Party, prowadzone przez sound system Dreadsquad, czyli najlepszych DJ-ów, znanych m.in. z festiwalu reggae „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

W sobotę, 25 czerwca na „Śmieszku” na całe rodziny czekała będzie moc sportowo-rekreacyjnych akacji. Impreza wystartuje już o godz. 12:30 i potrwa aż do 19:00. W programie m.in. kajakowe ABC połączone z nauką technik ratowniczych na wodzie, przejażdżki na wodnym bananie za motorówką, przejażdżki żaglówką , Off Road – przejazdy samochodem terenowym, Explozja Kolorów, stanowiska do gier rekreacyjnych oraz sportowe stanowiska pomiarowe, pokaz pierwszej pomocy WOPR Żory, pokaz akcji ratowniczej na wodzie, wodne eksperymenty czyli naukowe warsztaty dla dzieci, Zumba, Hawajska Strefa Relaksu w której o dobrą zabawę zadba DJ, regaty żeglarskie, konkurencje dla dzieci i rodzin, pokazy modeli zdalnie sterowanych na wodzie, magiczne pokazy Fabryki Wiedzy, fitness i joga. Imprezę zakończą II  Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory, które rozpoczną się o godz. 17:30.  

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne oraz ogólnodostępne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.