Wiadomości z Żor

Plantacja i narkotykowy interes zlikwidowane przez policjantów

  • Dodano: 2022-06-24 09:00, aktualizacja: 2022-06-24 10:11

Żorscy kryminalni zabezpieczyli ponad 1 kilogram środków odurzających oraz krzewy konopi indyjskich. Tym razem stróże prawa wpadli na trop profesjonalnej plantacji konopi znajdującej się w piwnicy wynajętego domu. Mundurowi zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków pozwalający na przygotowanie blisko 1000 działek dilerskich. Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymano 33-letniego katowiczanina

Stróże prawa z żorskiej komendy uzyskali informację dotyczącą Plantacja i narkotykowy interes zlikwidowane przez policjantówplantacji konopi zlokalizowanej w jednym z domów na terenie Żor. W wyniku podjętych działań operacyjnych, z udziałem kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczono ponad 63 krzewy konopi w różnych fazach wzrostu oraz susz marihuany pozwalający na przygotowanie ponad 1000 działek dilerskich tego narkotyku. W wyniku dobrze zorganizowanej akcji mundurowi zatrzymali także 33-letniego katowiczanina. Prócz narkotyków, zabezpieczony został również profesjonalny sprzęt do jego uprawy.

Podejrzany po wysłuchaniu zarzutów przyznał się do winy. Decyzją sądu na wniosek prokuratora najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również