Wiadomości z Żor

Remont wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej - najnowsze informacje

  • Dodano: 2019-08-26 12:45

W związku z pytaniami mieszkańców, dotyczącymi obecnego stanu prac związanych z remontem wiaduktu na ulicy Nowopszczyńskiej informujemy, że zgodnie z założeniami zerwano warstwę asfaltu z połowy szerokości wiaduktu.

W wyniku tych prac rzeczoznawca ocenił stan płyty betonowej na całej długości  płyty oczyszczonej z asfaltu oraz wykonano niezbędne do dalszych prac odwierty płyty. Wyniki analiz rzeczoznawcy przekazane zostały projektantowi prac remontowych, który zadecyduje o koniecznym zakresie prac i przedłoży wykonawcy potrzebne do dalszych prac wyliczenia oraz opis optymalnej do stanu płyty technologii remontu wiaduktu.

Z tego względu do czasu otrzymania materiałów od projektanta wykonawca remontu nie będzie prowadził żadnych prac na części wiaduktu, z której usunięty został asfalt. Przerwa w tych pracach była przewidywana w harmonogramie prac i jest całkowicie uzasadniona, zwłaszcza że w wyniku wcześniejszych działań i prawdopodobnie możliwej do realizacji technologii wykonywania dalszych prac istnieje szansa, że czas wykonywania remontu będzie mógł zostać znacznie skrócony.

Jednocześnie informujemy, że wykonawca w tym czasie prowadzi m.in. prace warsztatowe, związane z przygotowaniem stalowych elementów do montażu stężeń poprzecznych pod wiaduktem. Zwiększą one wytrzymałość wiaduktu w stosunku do założeń projektu sporządzonego przed laty dla potrzeb budowy tego obiektu. Stalowe elementy, gotowe do montażu, trafią na plac budowy na początku września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również