Wiadomości z Żor

Przejęli blisko 70 kg tytoniu i 300 "lewych" papierosów

  • Dodano: 2018-03-30 11:00

Żorscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami rybnickiej służby celno-skarbowej, przejęli wczoraj blisko 70 kg krajanki tytoniowej i prawie 3000 papierosów bez polskich znaków akcyzy.

"Lewy" towar sprzedawał 24-letni mieszkaniec Żor, który został przyłapany na gorącym uczynku w wynajmowanym punkcie handlowym. Nielegalne wyroby tytoniowe policjanci odnaleźli także w jego samochodzie oraz w piwnicy.

Wysoka kara grzywny i nawet trzyletni pobyt w więzieniu, grożą 24-latkowi z Żor, który handlował tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku w miejscu, gdzie na co dzień oferował klientom nielegalny towar. Na jego trop wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy zaplanowali wspólną kontrolę z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej. Ich wczorajsze działania zaowocowały przejęciem ponad 67 kg krajanki tytoniowej i 2900 "lewych" papierosów. Towar, warty blisko 50 tys. złotych, stróże prawa odnaleźli także w samochodzie 24-latka oraz w należącej do jego mieszkania piwnicy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy, oszacowano na ponad 55 tys. złotych.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-482620.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również