Wiadomości z Żor

Miasto sfinansuje dodatkowe patrole

  • Dodano: 2018-03-29 12:45

Radni zdecydowali na ostatniej sesji o przekazaniu środków finansowych na konto Funduszu Wsparcia Policji.

Dzięki temu na ulice Żor wyruszy więcej umundurowanych patroli. W ramach kontynuacji koncepcji zwiększenia ich ilości w strefach szczególnie zagrożonych, miasto przeznaczyło właśnie na ten cel 60 tysięcy złotych. Kierowanie do służby dodatkowych patroli, będzie odbywało się głównie w oparciu o zdiagnozowane oczekiwania społeczne.

Koncepcja zwiększenia ilości patroli w strefach szczególnie zagrożonych, realizowana jest w Żorach od ponad 10 lat i stanowi jedną z wielu form wsparcia miejscowej policji przez władze samorządowe. Na ostatniej sesji rady miasta, obradujący po raz kolejny zgodnie podjęli decyzję o przekazaniu jeszcze większych środków finansowych, które trafią na konto Funduszu Wsparcia Policji. Pochodząca z budżetu miasta kwota 60 tysięcy złotych, pozwoli na wysłanie na ulice Żor jeszcze większej liczby umundurowanych patroli, które będą pełniły służbę zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Przy dyslokowaniu ponadnormatywnych patroli, kierownictwo komendy uwzględni bowiem nie tylko prowadzone analizy stanu bezpieczeństwa w mieście, ale przede wszystkim wnioski przekazane przez zarządy rad dzielnic, zgłoszenia pochodzące od mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy bieżące potrzeby wynikające z konieczności zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa.

Finansowanie dodatkowych patroli przez miasto, to wspólna zasługa samorządowców, kierownictwa komendy i mieszkańców Żor. Wszyscy bowiem wspólnie zabiegają o to, aby w naszym mieście było bezpieczniej. A bezpieczniej zdecydowanie jest, o czy mogą świadczyć słowa Prezydenta Żor, który podczas wystąpienia na czwartkowej sesji chwalił nie tylko wieloletnią, owocną współpracę, ale i starania żorskich stróżów prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również