Wiadomości z Żor

Przejechał przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle, bo jechały "aż dwa pociągi"

  • Dodano: 2023-09-12 14:30

Żorscy policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka, który przejechał przez przejazd kolejowy, kiedy sygnalizator nadal zakazywał przejazdu. Choć wykroczenie nie pozostawiało wątpliwości, to mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Teraz sprawą zajmie się sąd, kierowcy grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

38-latek przejechał przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle

Wczoraj przed godziną 11:00 na ulicy Dworcowej mundurowi zauważyli opla corsę, którego kierujący nie czekał, aż czerwone światło sygnalizatora „zgaśnie” i postanowił przejechać przez przejazd kolejowy. To niebezpiecznie zachowanie zauważył patrol ruchu drogowego, który w tym czasie czuwali nad bezpieczeństwem cyklistów korzystających ze ścieżek i przejazdów rowerowych.

Kierującym corsą okazał się 39-letni żorzanin, który tłumaczył mundurowym, że musiał długo czekać przed przejazdem, gdyż przejechały aż dwa pociągi. Ukarany został wysokim mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 15 punktów karnych za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy przy nadawanym sygnale czerwonym migającym.

Mężczyzna ostatecznie odmówił przyjęcia mandatu, a sprawą zajmie się teraz sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również