Wiadomości z Żor

Pracownicy Przedszkola nr 16 w Żorach zagrali w wyjątkowym spektaklu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-11-25 08:30, aktualizacja: 2022-11-25 08:43

Młodzi widzowie spektaklu „Olbrzym” mogli ze sceny obserwować bohaterów i dzięki tej wyjątkowej formie być w samym centrum wydarzeń.

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, by znaleźć się w magicznym świecie bajek i fantazji?

„Olbrzym” to tytuł spektaklu wyreżyserowanego przez Beatę Kupisz, nauczycielkę Przedszkola nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach oraz twórczynię grupy teatralnej „Po godzinach”. Przedstawienie to adaptacja sztuki autorstwa Tankreda Dorsta i Ursuli Ehler pt. „Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma”.

- Interaktywna i kameralna forma spektaklu daje dzieciom możliwość kontaktu z aktorami oraz aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Dzieci wczuwają się w losy bohaterów, reagują na to, co dzieje się na scenie. To pomaga zaszczepić w nich miłość do teatru, do żywego słowa, odwrócić ich uwagę od kolorowych ekranów i skierować w stronę świata pełnego magii i przygód – opowiada Beata Kupisz.

Na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbyło się aż 31 interaktywnych spektakli, wystawionych dla dzieci od 4 do 10 lat oraz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach. To już druga odsłona projektu – w ubiegłym roku członkowie grupy „Po godzinach” wystawili spektakl „Zagródka”.

- W przyszłym roku planujemy kolejne przedstawienie, oczywiście w tej samej kameralnej formie. Cudownie jest obserwować ile emocji maluje się na twarzach naszych młodych widzów, gdy na scenie pojawiają się aktorzy – dodaje Beata Kupisz.

W przedstawieniu „Olbrzym” zagrały: Emilia Ciołek, Katarzyna Biegała, Marlena Drobczyk, Barbara Ganiek,  Beata Kupisz, Barbara Tomecka, Katarzyna Pisula-Grzymała, Otylia Stronczyńska, Bogumiła Sitek. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Beata Kupisz, która wykonała je wraz z Katarzyną Biegałą. Głosu Olbrzymowi użyczył Krzysztof Grębski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również