Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Pożar baru Szaszłyk!

  • Dodano: 2017-08-01 10:00, aktualizacja: 2017-08-02 13:14

AKTUALIZACJA 2 sierpnia:

Jak dowiedzieliśmy się w żorskiej komendzie PSP działania na terenie baru Szaszłyk zakończyły po godz. 14.
Najprawdopodobniejszą przyczyną pożaru była awaria agregatu chłodniczego.

Dostaliśmy zgłoszenie, że z lokalu wydobywa się dym. Dwa pierwsze zastępy, które wysłano na miejsce, potwierdziły to. Okazało się, że z poddasza i tylnej części budynku wydobywał się czarny, gęsty dym. Rozpoczęto akcję gaśniczą, podano dwa prądy wody w natarciu. Najbardziej paliła się ściana ocieplona ścianką poliuretanową, ona też generowała najwięcej dymu. Z czasem ogień przeniósł się na konstrukcję dachu. Nasze działania polegały między innymi na zdjęciu poszycia z blachodachówki, usunięciu nadpalonych krokwi oraz łat- relacjonuje wtorkową akcję mł. kpt. inż. Andrzej Pilny z żorskiej straży pożarnej

Do czasu generalnego remontu budynek nie nadaje się do użytku, trwa szacowanie strat. Wstępnie strażacy oceniają je na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

________________

1 sierpnia

Trwa gaszenie pożaru żorskiego baru Szaszłyk przy DK 81. Ogień pojawił się w budynku po prawej stronie, jadąc od Katowic. Na miejsce wysłano 12 zastępów straży pożarnej, nie ma informacji o ofiarach.

Żorscy strażacy otrzymali zgłoszenie we wtorek rano, dokładnie o godz. 8.51. Dzwoniła osoba postronna. Pożar wybuch w jednokondygnacyjnym budynku baru Szaszłyk, tuż obok lasu, gdzie znajduje się część przeznaczona dla gości lokalu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spłonęła elewacja oraz część poddasza. Na miejsce zostało wysłanych 12 zastępów straży pożarnej. 

Trwa dogaszanie obiektu, następnie będzie lokalizowana podstawa rozgorzenia  - informował około godz. 10.30 funkcjonariusz żorskiej straży pożarnej.

Więcej informacji wkrótce.

Pożar baru Szaszłyk!

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Raf

    Po lewej jest szałas.

  • Jo

    Pożar był po prawej jadąc od Katowic.

  • aa

    "Ogień pojawił się w budynku po lewej, jadąc od Katowic" - patrząc na przedstawione zdjęcie i lokalizację na mapie, jest to PO PRAWEJ, jadąc OD Katowic.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.