Wiadomości z Żor

Policyjne działania z wykorzystaniem drona

  • Dodano: 2024-05-23 10:15

Policjanci z żorskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy” - to działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zwracają uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących. W działaniach uczestniczy policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policyjne działania z wykorzystaniem drona

Dzisiaj na terenie miasta prowadzona jest akcja „Bezpieczny pieszy”. To już kolejna tego roku edycja cyklicznych działań, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie kierujących w relacji z pieszymi. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

Do działań tych wykorzystany został policyjny dron z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Urządzenie z pewnej odległości pozwala na obserwację i cyfrową rejestrację wykroczeń kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego wobec pieszych, a także takich jak przejazd na czerwonym świetle, rozmawianie przez telefon, czy jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Informacja o wykroczeniu natychmiast trafiała do patrolu, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał auto i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

- Apelujemy do kierujących i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważne obserwowanie drogi, a także poszanowanie praw innych uczestników ruchu. Pieszym przypominamy, że poruszając się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym są, zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Niewielki odblask może uratować życie i zdrowie - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również