Wiadomości z Żor

Policjanci z Żor apelują do mieszkańców o czujność

  • Dodano: 2020-09-25 11:30

W ostatnich dniach wzrosła liczba kradzieży i choć głównie tych kieszonkowych, to amatorzy cudzego mienia uaktywnili się również na ogródkach działkowych. Złodzieje wykorzystują przede wszystkim nieuwagę i roztargnienie pokrzywdzonych, kradną portfele, telefony, ale ich łupem padają też inne „przedmioty”...

Chwilowa nieuwaga, pozostawienie wartościowego przedmiotu bez nadzoru, czy nasze roztargnienie to idealne okoliczności dla złodziei kieszonkowych, którzy w ostatnich dniach uaktywnili się w mieście. Kradną w sklepach, na ulicy, ale niestety pojawili się też w szpitalu, czy na ogrodach działkowych. Pokrzywdzeni stracili głównie portfele, dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe, czy telefony, łącznie warte ponad 2 tysiące zł.

Wśród pokrzywdzonych w wieku 24-76 lat, znalazł się również 67-letni mieszkaniec Żor, który padł ofiarą włamywaczy

Z jego altany przestępcy wynieśli radio, siekierę i trzy żywe kanarki! Do grona pokrzywdzonych dołączył również inny, 76-letni działkowicz, który poprzez nieuwagę stracił portfel z dokumentami skradziony tym razem z niezamkniętej altany.

Policjanci apelując o czujność do mieszkańców jednocześnie ustalają kto stoi za kradzieżami z ostatnich dni i stawiają pierwsze zarzuty złodziejom. Za przywłaszczenie telefonu komórkowego, należącego do 74-latka, usłyszał je już 32-letni mężczyzna z Żor.

Bądźcie czujni, powiedźcie STOP złodziejom i nie dajcie im się okraść!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również