Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Policjanci udaremnili samobójczy skok z wieżowca

  • Dodano: 2018-01-31 07:45, aktualizacja: 2018-01-30 10:41

Dzięki błyskawicznej reakcji oficera dyżurnego na informację przekazaną przez pracowników obsługujących ogólnopolski telefon zaufania, policjanci uratowali życie młodej kobiety.

Po otrzymaniu zgłoszenia o samobójczej próbie, natychmiast zlokalizowali miejsce zdarzenia i odnaleźli zdesperowaną 20-latkę. Na szczęście kryminalni w samą porę pojawili się na dachu 10-piętrowego bloku i udaremnili samobójczy skok z wieżowca.

W miniony piątek, po 13.00 na numer ogólnopolskiego telefonu zaufania zadzwoniła młoda kobieta, która poinformowała, że stoi na dachu wieżowca i zamierza z niego skoczyć. Nie podała żadnych danych, a jedynie wspomniała, że znajduje się w Żorach. Pracownicy infolinii natychmiast skontaktowali się z oficerem dyżurnym żorskiej komendy i przekazali wiadomość o zdarzeniu. Ta z kolei spowodowała, że policjant błyskawicznie zadaniował mundurowych.

Wiedząc, że liczy się każda minuta, stróże prawa niemalże natychmiast ustalili do kogo należy telefon i zlokalizowali miejsce, z którego 20-latka zadzwoniła na infolinię. Odnaleźli ją w krótkim czasie na jednym z wieżowców na osiedlu Korfantego. Przybyli w samą porę. Kobieta właśnie ponownie wspinała się na dach, na którym wcześniej zostawiła telefon. Chwilę później, gdy była już bezpieczna, przyznała, że gdyby pojawili się odrobinę później, z pewnością zdążyłaby spełnić swoje zamiary.

20-latka trafiła pod opiekę specjalistów. Do szpitala przetransportowana została przez zespół pogotowia ratunkowego, który także zjawił się na miejscu zdarzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.