Wiadomości z Żor

Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami

  • Dodano: 2021-04-29 08:15, aktualizacja: 2021-04-29 09:45

Wystarczyła chwila nieuwagi i 77-letnia emerytka z Jastrzębia-Zdroju straciła kilkaset złotych, telefon oraz dokumenty. Złodziej wykorzystał moment, gdy kobieta na dziale warzywnym w popularnym markecie sprawdzała daty ważności produktów.

Policjanci apelują bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed południem w popularnym markecie na terenie naszego miasta. 77-latka wzięła wózek, włożyła do niego torebkę i ruszyła pomiędzy półki sklepowe. Choć przez cały czas pilnowała jej, to w pewnym momencie, na dziale warzywnym na chwilę odwróciła wzrok i gdy sprawdzała daty ważności produktów została okradziona.

Złodziej w mgnieniu oka sięgnął po torebkę, w której oprócz portfela znajdowały się dokumenty i telefon należące do 77-latki.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w podobnych sytuacjach. Podkreślają, że zdarzenie do którego doszło wczoraj jest sztandarowym przykładem działania kieszonkowców, którzy najpierw obserwują nas, a potem wykorzystują dogodny moment. Przypominają też, że w sytuacji, gdy stracimy dokumenty, czy karty płatnicze najważniejsze jest ich zastrzeżenie.

Dlaczego warto zastrzec dokumenty?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.