Wiadomości z Żor

Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami

  • Dodano: 2021-04-29 08:15, aktualizacja: 2021-04-29 09:45

Wystarczyła chwila nieuwagi i 77-letnia emerytka z Jastrzębia-Zdroju straciła kilkaset złotych, telefon oraz dokumenty. Złodziej wykorzystał moment, gdy kobieta na dziale warzywnym w popularnym markecie sprawdzała daty ważności produktów.

Policjanci apelują bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed południem w popularnym markecie na terenie naszego miasta. 77-latka wzięła wózek, włożyła do niego torebkę i ruszyła pomiędzy półki sklepowe. Choć przez cały czas pilnowała jej, to w pewnym momencie, na dziale warzywnym na chwilę odwróciła wzrok i gdy sprawdzała daty ważności produktów została okradziona.

Złodziej w mgnieniu oka sięgnął po torebkę, w której oprócz portfela znajdowały się dokumenty i telefon należące do 77-latki.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w podobnych sytuacjach. Podkreślają, że zdarzenie do którego doszło wczoraj jest sztandarowym przykładem działania kieszonkowców, którzy najpierw obserwują nas, a potem wykorzystują dogodny moment. Przypominają też, że w sytuacji, gdy stracimy dokumenty, czy karty płatnicze najważniejsze jest ich zastrzeżenie.

Dlaczego warto zastrzec dokumenty?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.